Thaçi shpreh mirënjohje për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone

Presidenti Thaçi e ka dhënë lajmin për avancimin e statusit të Kosovës në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar për avancimin e statusit në Organizatën Ndërkombëtare të Frankofonisë.

Ai u ka shprehur mirënjohje shteteve anëtare për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone

“Lajmi i mirë i radhës për Kosovën vjen nga Armenia. Nga vëzhguese, Kosova u bë anëtare e asociuar e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë. U jemi mirënjohës shteteve anëtare për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone dhe për mbështetjen e vazhdueshme të tyre”, ka shkruar Thaç


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48