• E mërkurë / Dec-19 08:41
  • Kontakt

Ndërron jetë në moshën 32 vjeçare futbollisti Labinot Harbuzi

Ka ndërruar jetë në moshën 32 vjeçare futbollisti i famshëm nga Kosova, Labinot Harbuzi.

Lajmi është konfirmuar nga gazeta e famshme suedezs aftonbladet.se.

32-vjeçari ka ndërruar jetë rreth orës 10:30 në mëngjesin e ditës së sotme.

Gjithnjë sipas ‘Aftonbladet.se’, lojtari nga Peja ndërroi jetë pas një sulmi në zemër.

Ndihma e shpejtë menjëherë ka ardhur nê vendin e ngjarjes por pa mundur ta ndihmojë futbollistin nga Kosova.

Harbuzi ishte pjesë e gjigantit holandez Feyeenoord, si dhe skuadrave të tjera si Genclerberligi, Manisaspor, Malmo e Syrianska.

Së fundmi pejani ka qenë pjesë e futbollit të Malajzisë ku u aktivizua me klubin Melaka United.

Gjatë karrierës së tij, Harbuzi ka luajtur edhe për grupmoshat e Suedisë. 


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48