• E mërkurë / Dec-11 13:41
  • Kontakt

Dua Lipa është shpallur artistja e re më ë mirë në /MTV Europe Music Awards/

"Artistja e re më e mirë në MTV EMA. Ju dua shumë...

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore,Dua Lipa. Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e "MTV Europe Music Awards". Në konkurim për këtë cmim, 22  vjecarja ishte në garë me yje, Julia Michaels, Khalid, Kyle dhe Rag'n'Bone Man.

Ndërsa cmimi shkoi për këngëtaren shqiptare,për të cilën viti 2017 ka qenë viti i arritjeve të mëdha. "Artistja e re më e mirë në MTV EMA. Ju dua shumë, faleminderit shumë që më keni votuar!".