Duket si një kasolle e thjeshtë, por brenda fsheh diçka të mrekullueshme – aty një familje do të bënte një pushim në rehati (Foto)

Afër një “derdhje uji” në Zelandën e Re fshihet një shtëpi moderne me dy dhoma gjumi, e dizajnuar për një familje pesë anëtarëshe. Sipas mediave të

Afër një “derdhje uji” në Zelandën e Re fshihet një shtëpi moderne me dy dhoma gjumi, e dizajnuar për një familje pesë anëtarëshe.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, e vendosur në një plazh në Coromandel në Ishullin e Veriut, kjo tërheqje pushimi e krijuar nga Crosson Architects ka vetëm 40 metra katrorë.

Ndonëse nga jashtë nuk duket si ndonjë gjë e veçantë, pjesa e brendshme fsheh një kuzhinë, një vend për ngrënie, një zonë banimi, një banjo dhe dy zona për të fjetur, dhe zona e fëmijëve strehon një krevat me tre nivele.

Klientët prapa projektit deshën të eksplorojnë thelbin e jetesës së festave, të cilat shpesh janë ‘të vogla, të thjeshta dhe funksionale’.