Lajmet Flash
 • Ka filluar mirëmbajtja e përforcuar e rrugës lokale për në fshatin Strezoc
 • Studenti nga Preshevë pyet Haradinaj ‘’Pse nuk do të bashkohemi’’
 • Së shpejti do të fillojë asfaltimi i rrugës Vëllezërit Frashëri
 • Kanë filluar punimet në rregullimin e rrugës qarkore në B.L. Leran
 • Avni Hafuzi/ 40 vite punë dhe sakrificë, është një shembull për bashkëkombësit
 • Deklarohet drejtori i shtëpisë së kulturës: Së shpejti do e zgjidhim çështjen e bllombimit
 • Liderët e partive politike në Preshevë mungojnë në takimin e organizuar nga kryetari Arifi
 • Është mbajtur edicioni i tetë i festivalit ndërkombëtar të fotografisë ''Pre Foto'' në Preshevë
 • Është mbajtur mbledhja e IX-të e Këshillit Komunal
 • KBI-në Preshevë ka mbajtur manifestim fetar me rastin e ditëlindjes së Muhamedit a.s.
 • Sh.F. ''Dituria'' Corroticë memorandum bashkëpunimi me Sh.F. ''Jeronim De Rada'' Kumanovë

Sh.F. ''Dituria'' Corroticë memorandum bashkëpunimi me Sh.F. ''Jeronim De Rada'' Kumanovë (Video)

Shkolla fillore ''Dituria'' nga fshati Corroticë ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me shkollën fillore ''Jeronim De Rada'' nga Kumanova...

KBI-në Preshevë ka mbajtur manifestim fetar me rastin e ditëlindjes së Muhamedit a.s. (Video)

KBI-në Preshevë organizon manifestim fetar me rastin e ditëlindjes së Muhamedit a.s...

Qyteti im- Xhemaledin Salihu, Ismet Bajrami & Ragmi Destani - 19.11.2018

Qyteti im- Xhemaledin Salihu, Ismet Bajrami & Ragmi Destani - 19.11.2018

Më 21 nëntor promovohet libri i Valon Jasharit - Kryengritja Çlirimtare në Kosovë Lindore gjatë viteve 1999-2001(Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë!)

Më 21 nëntor (ditë e mërkurë) në ora 15 në Biblotekën Kombëtare, jeni të mirëseaedhur në promovimin e librit Kryengritja Çlirimtare në Kosovë Lindore

Liderët e partive politike në Preshevë mungojnë në takimin e organizuar nga kryetari Arifi (Video)

Ai ne agjendë sot ka pasur takim me kryetarët e partive politike në Preshevë por fatkeqësisht ky takim nuk u realizua.

Lajmet e fundit


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48