Reduktoni kolesterolin e keq dhe tensionin e lartë me këtë përzierje

Vrasësi më i zakonshëm i njerëzve është ndonjë sëmundje e zemrës.

Thuajse çdo 43 sekonda, një person humb jetën si rezultat i kësaj sëmundjeje vetëm në ShBA, transmeton lajmi.net.

Megjithatë, përveç trajtimeve mjekësore e medikamenteve, para së gjithash rekomandohet të provohet ndonjë metodë natyrale për reduktimin e problemeve të zemrës, si dhe tensionit të gjakut.

Ju mund të përzgjidhni një përzierje mjaft të dobishme për këtë. Ja çfarë ju nevojitet:

Përbërësit

– ½-ta e lëngut të limonit

– 1 lugë gjelle mjaltë

– ½-ta e xhenxhefilit

– 1 thelb hudhre

– 1 lugë gjelle uthull molle

Udhëzimi

Vendosini të gjithë përbërësit në blender dhe lejini të përzihen deri sa të formohet një lëng homogjen.

Më pas, futeni përzierjen në një kavanoz dhe ruajeni atë në frigorifer.

Ju duhet ta konsumoni një lugë çaji nga kjo përpara çdo vakti ushqimor.

Vëmendje: Në rast se nuk iu pëlqen shija e përzierjes, ndjehuni të lirë t’i shtoni pak ujë përzierjes.