Ronaldo – Neymar, lajm fantastik për tifozët e Real Madridit

“Marca” shkruan se sulmuesi i Paris Saint-Germain pas duelit me “Los Blancos” në Ligën e Kampionëve ka marrë garanci për kalimin në Santiago Bernabeu.

Neymar është i bindur se e ardhmja e tij do të jetë në Real Madrid.

E përditshmja sportive madrilene “Marca” shkruan se sulmuesi i Paris Saint-Germain pas duelit me “Los Blancos” në Ligën e Kampionëve ka marrë garanci për kalimin në Santiago Bernabeu.

Për më tepër, ai nuk është i papërshtatshëm në formacion me Cristiano Ronaldon.

Madje, Neymar dhe Ronaldo biseduan në fushë pas përfundimit të ndeshjes duke zgjuar edhe më tepër spekulimet rreth transferimit të brazilianit në Real Madrid.