Spanja, Luis Enrique rikthen Jordi Albën në kombëtare

Pas disa ditësh, kampionatet europiane do të ndërpriten për shkak të ndeshjeve të skuadrave kombërtare në Ligën e Kombeve....

Tashmë, trajnerët e përfaqësueseve kanë filluar të publikojnë listat e futbollistëve të grumbulluar, e njëri prej tyre është edhe ai i Spanjës, Luis Enrique.

“La Roja” do të luajë ndaj Kroacisë për Ligën e Kombeve, më 15 nëntor, ndërsa më pas një ndeshje miqësore me Bosnje-Hercegovinën.

Ajo që të bën përshtypje në listën e të grumbulluarve të Luis Enriques është rikthimi në skuadër i Jordi Albës, që ishte lënë jashtë në ndeshjet e mëparshme. Mbrojtësi i Barcelonës është shfaqur në një formë të shkëlqyer në këto javë, e në Spanjë u bë jo pak fushatë për kthimin e tij te “La Roja”.

Luis Enrique nuk qëndroi aspak indiferent dhe i dha mundësinë Jordi Albës që të riveshë fanellën e Spanjës. E reja te skuadra spanjolle është përfshirja e futbollistëve Brais, Mario Hermoso dhe Fornals.

Për ndeshjet e radhës, Luis Enrique ka lënë jashtë skuadre Raul Albiol dhe Callejon, ndërkohë që ka thirrur në kombëtare Suson nga Milani.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48