E çuditshme, pëllumbi hyn në fushë dhe dëmton lojtarin e Argjentinës (VIDEO)

E çuditshme, pëllumbi hyn në fushë dhe dëmton lojtarin e Argjentinës (VIDEO)

Një ngjarje e pazakonshme ka ndodhur në ndeshjen mes Argjentinës dhe Venezulës në kuadër të Kupës së Amerikës.

Në një moment të ndeshjes, një pellumb ka hyrë në fushë duke e fauluar mesfushorin e Argjentinës, De Paul.

Videoja kur pëllumbi e bën faullin është bërë hit në rrjetet sociale.