Mediat zvicerane: Reperi Mozzik ‘godet’ ashpër ish-të dashurën e tij, Loredana Zefin

Mediat zvicerane: Reperi Mozzik ‘godet’ ashpër ish-të dashurën e tij, Loredana Zefin

Reperi Mozzik është kthyer me projekt të ri muzikor. Kënga e re përmban aludime të shumta dhe thumbime kundër ish-partneres së tij, Loredana Zefit, e nisë artikullin e saj gazeta zicerane 20 minuten.

Është kënga e tij e parë që nga ndarja me Loredanën (24-vjeçe). Dhe duket se “Dhelpër Dinake” është shumë personale, kurse pjesa tjetër e tekstit është një diss. “Më qëndro larg”, këndon Mozzik duke vazhduar. “Nuk ka më debate”.

Në këtë dashuri sipas tij gjithmonë ka pësuar, e për këtë ka pasur dhimbje. “Mos më thirr më anonim, mos ma prish gjumin ti”, thotë Mozzik.

Tashmë 2.5 milionë shikime në video

Në videon shoqëruese, Mozzik prezantohet në një vilë duke festuar me femra të shumta në bikini, ndërkohë që klipi në YouTube ka qenë që nga e enjtja dhe tashmë ka afër 2.5 milionë shikime.

Padyshim që kjo këngë nuk i kaloi fansave të Loredanës. Ata si duket e kanë bombarduar reperin me pyetje në Instagram, gjersa ajo ka folur në një bisedë me miqtë e saj. Kështu që përgjigja është në pyetje. “Jo, nuk kam për qëllim. Unë nuk jam dhelpra e vogël”, thotë Loredana, duke qeshur në një makinë.

“Por unë jam duke përdorur promo tani. Ju mund të porosisni biletat për turneun tim. Fjala shqipe” dinake “nuk i përktheni ato siç duhet: nuk do të thotë” e vogël “, por “mashtruese”.