• E mërkurë / Jul-17 15:57
  • Kontakt

Osyk zbulon se nuk e nokautoi Joshua sepse nuk donte ta poshtëronte para familjes

Boksieri Oleksandr Usyk ishte kundër nokautimit të Anthony Joshua sepse nuk donte ta lëndonte seriozisht ish kampionin e Botës para familjes.

Usyk dominoi plotësisht 12 raunde ndaj Joshua dhe me plotë meritë i fitojë tre titujt.

Sidoqoftë, ukrainasi tha se nuk e nokautoi Joshua sepse nuk dëshironte ta shihte familja e këtij të fundit duke rënë në ring.

“Pse je kaq i etur? Kjo është fitore, gjithçka është mirë”.

“Pse është e nevojshme gjithmonë që një person të bie? Ka shokë, nënë dhe baba”.

“Kjo ndikon në shëndetin e personit. Unë nuk jam ashtu”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Joshua ka aktivizuar klauzolën e rimetchit me Usyk, që pritet të ndodh në muajin shkurt.