Dua Lipa fiton çmimin e rëndësishëm në “NRJ Music Awards”

Dua Lipa fiton çmimin e rëndësishëm në “NRJ Music Awards”

The Weeknd, Ed Sheeran, Dua Lipa, Elton John, Wejdene, Ava Max por edhe Vianney dhe Soprano, janë të gjithë në konkurrencë për këtë edicion të 23-të të NRJ Music Awards.

Pas një viti në Paris, NRJ Music Awards rikthehet në Kanë. Prezantuar nga Nikos Aliagas, edicioni i 23-të mbahet në Palais des Festivals, në Croisette.

NRJ Music Awards bashkon çdo vit disa nga artistët më të mëdhenj francezë dhe ndërkombëtarë; fituesit zgjidhen me votim publik. Naps, Olivia Rodrigo, Therapie Taxi, Sia dhe Amir, apo edhe Coldplay, Marron 5, Shakira, Black Eyed Peas, por edhe Lil Nas X, Justin Bieber, Hatik, Selena Gomez dhe Dua Lipa ishin në garë për të fituar një të tillë. të trofeve të NRJ Music Awards.

Një ndër këngëtaret më të famshme botërisht është Dua Lipa e cila nuk ka të ndalur me projekte muzikore e cila u shpërblye me çmimin “Artistja Ndërkombëtare e Vitit”.

Lajmin e bëri të ditur përmes rrjeteve sociale ku gjithashtu edhe faleneroi fansat e saj duke iu shprehur dashurinë e madhe atyre.