Daniel Craig shpjegon pse “No Time to Die” përjetohet më së miri në një teatër

Daniel Craig shpjegon pse “No Time to Die” përjetohet më së miri në një teatër

Daniel Craig e di se me të gjitha sfidat globale të pandemisë, “gjithçka duhet të vihet në perspektivë”.

Kjo përfshin filmat e suksesshëm të Hollivudit si filmi i tij i fundit James Bond, “No Time to Die”.

Megjithatë, Craig shpreson se auditori do ta përjetojë filmin e tij në një teatër.

“Një film i Bondit që hyn në kinema është një lloj i ulët në listën e përparësive, por ja ku ata i përkasin,” tha Craig për CNN. “Aty i përkasin filmat si ky, ku bëjnë pjesë të gjithë filmat, sipas mendimit tim. Ne jemi zakonisht një specie shumë shoqërore dhe duhet të dalim atje me disa gjëra së bashku.”

Ishte e hidhur për aktorët dhe ekuipazhin e filmit të 25 -të Bond.

Drejtori Cary Fukunaga tha se do të ishte dalja përfundimtare e Craig pasi spiuni i shtoi asaj që ishte tashmë një koncert intensiv, duke pasur parasysh që Fukunaga ndërhyri pasi Danny Boyle u largua si drejtor.

“Duke qenë filmi i fundit i Danielit, duke qenë diçka aq e madhe sa ekskluziviteti Bond, ndoshta është filmi më i madh që do të bëj ndonjëherë,” tha Fukunaga. “Dhe pastaj duhet të presësh një vit e gjysmë për t’ia treguar botës [për shkak të pandemisë]. Ka kaq shumë” të parët “dhe” më të shumtët “saqë shënon të gjitha ato kuti.”

Një nga të parat ishte aktorja britanike Lashana Lynch, e cila luan rolin e Nomi dhe bën histori si gruaja e parë me ngjyrë 007. Lynch tha se ndonjëherë ajo duhej të ndahej “si një tifoze” ndërsa luante përballë Craig, aktrimin e të cilit ajo e admiron shumë.

Sa i përket fushatës në vazhdim për të hedhur një Bond me ngjyra, Lynch tha se ajo mendon se personazhi mund të “shkojë në çdo drejtim”.

“Unë mendoj se kur jeni duke rishikuar diçka që ka qenë në fund të Bardhë për kohëzgjatjen, për të hedhur çdo njeri të Zi, një aziatik, me racë të përzier ju do të përqendroheshit në ngjyrën e tij dhe kjo nuk është një bisedë që unë veçanërisht dua të bëj ,” ajo tha. “Nëse ata do të hidhnin një Zezak, për shembull, unë brenda do të shpresoja që ai thjesht të ishte Zi, por ai është James Bond.”

Pavarësisht se kush futet, do të ketë këpucë të mëdha për të mbushur, sipas Rami Malek, i cili luan zuzarin e filmit, Lyutsifer Safin.

“Gjëja më e madhe që mund të kesh si aktor në xhirime është të gjesh dikë që kujdeset aq shumë sa ky njeri,” tha Malek, duke treguar Craig. “Ai vendos një ton për të gjithë. Exceptionalshtë e jashtëzakonshme. Ajo që më bën përshtypje është ai nivel i jashtëzakonshmërisë njerëzore që ai jo vetëm që e vendos në personazh, por kastin dhe ekuipazhin.”

“Është ngritëse, është frymëzuese dhe është thjesht një kënaqësi absolute të jesh pjesë e historisë së këtij njeriu në çfarëdo mënyre,” shtoi Malek.

“No Time to Die” shfaqet në kinema të premten.