• E mërkurë / Jul-24 11:49
  • Kontakt

Zyrtare: Pas Ozilit nga Gjermania largohet ylli tjetër

Zyrtare: Pas Ozilit nga Gjermania largohet ylli tjetër

Pas tërheqjes së Mesut Ozilit nga Kombëtarja gjermane dhe skandalit që shpërtheu pas akuzave të tij për racizëm në skuadër, tashmë një tjetër lojtar i ka dhënë lamtumirën 4-herë kampionëve të Botës.

Bëhet fjalë pikërisht për Mario Gomezin, i cili e ka mbyllur aventurën e tij në futbollin ndërkombëtar.

33-vjeçari ka qenë një ndër sulmuesit më të rëndësishëm të Gjermanisë në dekadën e fundit, duke shënuar 31 gola në 78 paraqitje me fanellën e përfaqësueses gjermane.