Huawei prezanton Honor 8X, telefon celular me një çmim të ulët

elefoni i zgjuar nga marka e Huawei ofron pajisje me performancë të lartë me një çmim relativisht të ulët.

Huawei ka prezantuar një smartphone të ri me markën e saj degë Honor , ekran pa korniza.

Procesori është një Hisilicon Kirin 710, i cili ka 4 GB RAM. Si memorie të brendshme 64 GB ose 128 GB janë në dispozicion, të cilat mund të zgjerohet duke përdorur një kartë microSD, transmeton lajmi.net.

Kamera kryesore vjen në konfigurimin e dyfishtë dhe zgjidh në 20 MP dhe 2 MP. Një aparat 16 MP përdoret për selfie. Kapaciteti i baterisë është i sinjalizuar me 3750 mAh. Sensori i gjurmëve të gishtave ndodhet në pjesën e prapme.Çmimi dhe disponueshmëria
Honor 8X është në Austri nga 25 tetori  duke filluar me një çmim 289 euro. Sa do të kushtojë versioni me 128 GB hapësirë ruajtëse, ende nuk është përmendur. 


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48