Oppo prezanton smartphonin me bateri të dyfishtë

Oppo dëshiron të vendosë konkurrencën nën presion në Evropë.

Prodhuesi kinez i smartfonëve Oppo , i cili i përket kompanisë së njëjtë mëmë si OnePlus dhe Vivo, ka prezantuar dy telefona të rinj mobil, RX17 Pro dhe RX17 Neo, të cilat do të vijnë në Evropë në nëntor.

Të dy smartfonet kanë një ekran prej 6.4 inç 19.5: 9 AMOLED . Sensori me prekje është i integruar në ekran.