Haradinaj takohet me ambasadorin e ri të Turqisë, Sakar

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, Cagri Sakar.

Haradinaj përmes një njoftimi në Facebook ka thënë se është takuar me ambasadorin e ri të Turqisë për thellimin e marrëdhënieve bilaterale.

“Për thellimin e marrëdhënieve bilaterale dhe intensifikimin e partneritetit në fushat e interesit të ndërsjellë, sidomos në fushën e ekonomisë, prita në takim njohës ambasadorin e ri të Turqisë në Prishtinë, Cagri Sakar, të cilin e falënderova për mbështetjen e shtetit turk në të gjitha etapat e shtetndërtimit të Kosovës”, ka shkruar Haradinaj 


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48