• E mërkurë / Jul-15 06:37
  • Kontakt

Klubi fubollistik i femrave Presheva shënon fitore të thellë ndaj klubit nga Vucje

Klubi fubollistik i femrave Presheva shënon fitore të thellë ndaj klubit nga Vucje

Në stadionin e qytetit Klubi i femrave "Presheva" zhvilluan ndeshjen si vendas. Futbollitet e KFF "Presheva" e dominuan gjatë gjithë ndeshjes lojën dhe shenuan fitore të thellë kunder ekipit të KFF "Vucje" me rezultat 10:0.

Kjo është edhe fitorja e rradhës pasi që edhe si mysafire arritën fitore ne Vllasotincë :  KFF-Rosule 2-3 KFF Presheva. KFF Presheva i faleminderon edhe tifozet per mbeshtetjen qe e dhane gjate gjithe ndeshjes se sotme si vendas.