Tahiri: Prokuroria e Shtetit ka nisur kontaktet me institutin zviceran për rastin e Astrit Deharit

Ministri i Drejtësisë, Ableard Tahiri ka folur lidhur me procesin e hetimit ndërkombëtar të vdekjes së Astrit Deharit

Ai ka thënë se janë ndarë mjetet për këtë hetim, dhe ka thënë se nga Prokuroria e Shtetit i kanë konfirmuar se kanë filluar kontaktet me institutin e Zvicrës.

Tahiri ka thënë se nëse është e nevojshme do të ndahen edhe mjete shtesë.

Ky reagim i tij ka ardhur pas pyetjes së deputetit të VV-së Sami Kurteshi lidhur me kërkesën e familjarëve të Deharit për hetim ndërkombëtarë.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48