Apple prezanton modelin e ri, iPhone SE

Apple prezanton modelin e ri, iPhone SE

Apple ka zbuluar modelin më të ri të iPhone, përkatësisht modelin SE që fillon prej $399. iPhone SE vjen me ekranin prej 4.7” iPhone SE me butonin Home dhe Touch ID.

“iPhone i parë SE ishte një hit tek shumë klientë që e donin kombinimin unik të madhësisë së ekranit, performancës së lartë dhe çmimit të përballueshëm. iPhone SE i gjeneratës së dytë mbështetet mbi atë ide të shkëlqyeshme dhe përmirësohet në çdo mënyrë – duke përfshirë sistemin tonë më të mirë ndonjëherë të kamerës së vetme për foto dhe video të shkëlqyera – ndërsa ende është shumë i përballueshëm,” thotë drejtori i lartë i Apple, Phil Schiller.

Specifikat kryesore të iPhone SE:

  • Ekran Retina HD 4.7 inç.
  • Touch ID.
  • Çipi A13 Bionic.
  • Kamera e vetme, e cila mbështet formën Portrait.
  • Në dispozicion në ngjyrë të zezë, të bardhë dhe të kuqe.
  • Fillon prej 399 dollarëve.