• E mërkurë / Sep-23 23:22
  • Kontakt

Të shtëna armësh në Arizona, sulmuesi plagos tre persona – transmetoi ngjarjen live në Snapchat

Të shtëna armësh në Arizona, sulmuesi plagos tre persona – transmetoi ngjarjen live në Snapchat

Tre persona janë plagosur në një sulm brenda një qendre tregtare në SHBA, ku sulmuesi i qëllonte qytetarët dhe ngjarjen e tmerrshme e transmetonte live në Snapchat. Sulmi ka ndodhur brenda një qendre tregtare në Phoenix të Arizonës, ku të paktën tre persona janë plagosur, e një prej tyre raportohet se është në gjendje të rëndë, transmeton Telegrafi. Në anën tjetër, pas intervenimit të policisë sulmuesi është rrethuar duke e detyruar që të dorëzohet dhe të përfundojë në pranga. Raportohet se sulmuesi ka qenë i armatosur me një pushkë automatike dhe se sulmin e kishte transmetuar live në Snapchat. Senatori i Arizonës, Martin Kezada që ishte dëshmitarë i sulmit, ka thënë se ishte një skenë e tmerrshme.