Shpend Ahmeti: Deputetët morën 2 milionë euro paga në kohë pandemie

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se deputetët e Kuvendit të Kosovës që nga fillimi i pandemisë kanë marrë 2 milionë euro paga.

Këtë deklaratë, Ahmeti e bëri përmes një postimi në Facebook.

”Prej fillimit të pandemisë deputetët e Kuvendit kanë marr 2 milionë euro paga”, ka shkruar Ahmeti.

Pakoja e Rimëkëmbjes Ekonomike e paraparë si ndihmë për bzineset dhe qytetarët nuk ka arritur të kalojë në Kuvend në lexim të dytë.