Vucic: Dialogu ka përfunduar, Kosova e ka bllokuar

Vucic: Dialogu ka përfunduar, Kosova e ka bllokuar

Vucic ka thënë se askush nuk i din lëvizjet e ardhshme të Kosovës por përkundër kësaj ai ka thënë se Serbia mbetet e përkushtuar ndaj paqes dhe stabilitetit në rajon.

Vucic këto deklarata i ka bërë gjatë takimit me ministrin e Jashtëm të Spanjës, Josep Borel. Ku ky i fundit i ka thënë se Spanja është kundër shpalljes së pavarësisë së Kosovës por që e mbështet kërkimin e një zgjidhjeje kompromisi në mes Beogradit dhe Prishtinës.

Presidenti serb ka shprehur mirënjohje ndaj Spanjës për qëndrimin e saj ndaj Kosovës.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48