Ministri i Jashtëm serb: Këshilli i Sigurimit duhet ta verifikojë marrëveshjen Beograd – Prishtinë

Ministri i Jashtëm serb: Këshilli i Sigurimit duhet ta verifikojë marrëveshjen Beograd – Prishtinë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka ripërsëritur sot se Këshilli i Sigurimit i OKB do të ishte një shembull logjik që duhet ndjekur nëse Beogradi dhe Prishtina arrijnë një marrëveshje.

“Është një vazhdim logjik i ngjarjes. Gjithçka që pajtohemi duhet të kalojë përmes një trupi të huaj për të fituar legjitimitet ndërkombëtar, për të verifikuar atë që kemi rënë dakord”, tha kryediplomati serb për televizionin Happy, duke komentuar deklaratën e kryediplomates evropiane, Federica Mogherini, se marrëveshja e ardhshme në mes të shqiptarëve dhe serbëve duhet të pranohet nga Këshilli i Sigurimit.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48