Qeveria ndan 600 mijë euro për 10 vjetorin e pavarësisë

Qeveria e Kosovës ka ndarë 600 mijë euro për shënimin e dhjetë vjetorit të pavarësisë.

Këto mjete sipas kryeministrit, Ramush Haradinaj, do t’i ndahen Ministrisë së Kulturës në kategorinë e subvencioneve, raporton lajmi.net.

Ministri i Finacave Bedri Hamza ka kërkuar që për ngjarjet të cilat dihet që do të ndodhin dhe kanë kosto financare të vijnë në kuadër të planifikimve të linjave të reja buxhetore.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48