Bill Gates: Politika ''Amerika e para'' e Trumpit është e rrezikshme

Themeluesi i Microsoft Bill Gates dhe bashkëshortja e tij Melinda kritikojnë përmbysjen e SHBA-ve nën Donald Trump.

Themeluesi i Microsoft Bill Gates ka shprehur shqetësimin për moton e presidentit amerikan Donald Trump , ” Amerika e para”.  “America e para” më shqetëson mua”, tha Gates në një letër publike.

Së bashku, jo vetëm

“Nuk është se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të i kushtoj vëmendje për mirëqenien e qytetarëve të tyre. Pyetja është se si të bëjmë më mirë për të gjithë. Unë mendoj se kjo është provuar me kalimin e kohës që një bashkëjetesë me botën më të mirat ka më shumë se një përjashtim për të gjithë, përfshirë amerikanët . ”

Fondacioni më i madh privat në botë

Një kandidaturë e veçantë për një zyrë publike në SHBA përjashton Bill dhe Melinda Gates . “Asnjëri nga ne nuk do të kandidojë për zyra publike”, tha Melinda Gates . “Ne e duam punën tonë dhe ne ndjejmë se talentet tona janë shpenzuar më mirë në emër të botës kur e drejtojmë biznesin”.

Për gati 20 vjet, çifti, i cili ka tre fëmijë, tani po udhëheq fondacionin më të madh privat në botë, Bill & Melinda Gates Foundation . Ata u takuan me Microsoft , kompania kompjuterike që themeloi Bill Gates në vitet 1970, gjë që e bëri atë një nga njerëzit më të pasur në botë. 


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/genstilc/domains/rtvaldi.com/public_html/footer.php on line 48