Lajmet Flash
  • Talat Xhaferi: Aksion për të hapur vendkalimin kufitar Llojan – Miratoc
  • Shoqata “Vizioni për Zhvillim dhe Kooperim” takohet me kordinatorën e TIKA-së në Beograd
  • K.F. Lugina e nis me këmb të mbarë
  • Kapen plaçkitësit e shtëpive në Bujanoc
  • Më 21 mars shënohet 17 vjetori i rënies heroike të Komandant ''Mjekrrës''
  • Brnabiç hapi fermën e parë digjitale në Serbi dhe në rajon, lajm i mirë për të gjithë bujqit
  • Shtypi serb në alarm: Murtaja e bardhë godet Serbinë
  • Thirret seanca e II-të e Kuvendit Komunal e cila do të mbahet ditën e premte me fillim prej ora 12:00
  • Shoqata e shkrimtarëve ''Feniks'' shënon Ditën Botërore të Poezisë
  • Vjen projekti më i ri muzikor nga Gjergj Presheva- ''Zemër ti nuk ke''

Ekskluzive: KALON DEMARKACIONI

Kuvendi i Kosovës ka arritur të ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit me Malin e Zi. Me 80 vota për, 11 kundër dhe asnjë abstenim.

Vjen projekti më i ri muzikor nga Gjergj Presheva- ''Zemër ti nuk ke''

Këngëtari preshevar Gjergj Presheva sjell projektin më të ri muzikor për publikun shqipëtar...

Shoqata e shkrimtarëve ''Feniks'' shënon Ditën Botërore të Poezisë (VIDEO)

Shoqata e shkrimtarëve "Feniks" vazhdon me aktivitetin e saj duke shënuar ditë të rëndësishme si Dita Botërore e Poezisë...

Thirret seanca e II-të e Kuvendit Komunal në Preshevë

Thirret seanca e II-të e Kuvendit Komunal e cila do të mbahet ditën e premte me fillim prej ora 12:00...

Kapen plaçkitësit e shtëpive në Bujanoc

Policia në Bujanoc ka arrestuar XH.S (25) dhe M.I (25) nga Bujanoci për shkak të dyshimit se kanë plaçkitur dy shtëpi...